Onze collega Susan Katsman ontving op donderdag 13 november de landelijk ‘GDO Innovatie & Impactprijs 2025’ uit handen van voormalig GDO-voorzitter Jacqueline van Dongen, wethouder van Zwijndrecht en Theo Leupen van Rijksdienst Voor Ondernemend Nederland (RVO). De prijs werd uitgereikt voor ons project de Klimaat DoeDag; een jaarlijks terugkerende dag vol duurzame workshops voor basisschoolleerlingen in de gemeente Leusden.
De landelijke Innovatie & Impactprijs wordt jaarlijks uitgereikt door de vereniging Gemeenten voor Duurzame Ontwikkeling (GDO) en beloont innovatieve Natuur- en Duurzaamheids educatieprojecten. Het gaat om educatieprojecten die laten zien hoe je met creativiteit, samenwerking en vakmanschap écht verschil maakt voor scholen, buurten en gemeenten. De Groene Belevenis was een van de acht genomineerden die meedongen naar de prijs.
Heel veel vrijwilligers
Susan Katsman is medewerker duurzaamheidseducatie bij De Groene Belevenis en initiator van de Klimaat DoeDag. Zij organiseerde het evenement dit jaar voor de vijfde keer op rij. Heel veel vrijwilligers, ouders, lokale organisaties en sponsoren helpen mee om de dag tot een succes te maken en ondersteunen met hun tijd, kennis en donaties.
Tijdens een dag vol workshops ontdekken leerlingen van groep 7 dat ze zélf kunnen bijdragen aan een leefbare wereld. Onder begeleiding van vrijwilligers en professionals gaan de leerlingen zelf aan de slag met zaken als het recyclen van plastic, je eigen zeep maken, proefjes over CO2, het koken van een duurzame maaltijd en nog veel meer. Ten minste zeven basisscholen uit de gemeente Leusden doen jaarlijks mee.

Juryrapport
De prijs is een prachtige erkenning voor de inzet van Susan en alle betrokken collega’s, vrijwilligers en partners. En voor de positieve impact die de Klimaat DoeDag heeft op het duurzaamheidsbewustzijn van kinderen uit groep 7.
De jury roemde in haar rapport de soepele organisatie van het evenement en de intensieve samenwerking met lokale organisaties, bedrijven en vrijwilligers: “Indrukwekkend is vooral de organisatie van de 14 workshops, de samenwerking met de scholenkoepel, de inzet en betrokkenheid van vrijwilligers, van lokale organisaties en bedrijven.” aldus het juryrapport, dat vervolgt met: “De Klimaat DoeDag is geen eendagsvlieg. Het is inmiddels een omvangrijk evenement geworden dat al vijf jaar achter elkaar wordt georganiseerd. We kunnen ons als jury goed voorstellen dat kinderen denken: ‘Volgend jaar ga ik naar groep 7 en dan mag ik daar aan meedoen.’”
Lees meer
Wil je meer weten over de Klimaat DoeDag of zelf bijdragen aan deze dag als vrijwilliger of sponsor? Klik op de link voor meer informatie of om je aan te melden voor een vrijblijvende kennismaking.
Op de website van Gemeenten voor Duurzame Ontwikkeling (GDO) lees je meer over de GDO Innovatie & Impactprijs.